Poradnik

Dlaczego warto zainwestować w komin stalowy?

Dlaczego warto zainwestować w komin stalowy?
 

Ponieważ są one produkowane w taki sposób, aby z jednej strony były jak najbardziej dopasowane do Państwa potrzeb, a z drugiej były wyjątkowo trwałe i nie niszczyły się pod wpływem czasu i szkodliwych substancji.

Dlatego oferowane przez nas kominy są sztywne, łączone kielichowo i dwuwarstwowe (dwuścienne). Wewnętrzna część składa się z przewodu spalinowego lub wentylacyjnego o przekroju okrągłym i średnicy od fi 100 mm do fi 500 mm. Na zewnątrz tego przewodu znajduje się warstwa izolacyjna. Tworzy ją wełna mineralna o odpowiedniej wytrzymałości na wysoką temperaturę i grubości od 30 do 50 mm. Wszystko otoczone jest dodatkowo szczelnym płaszczem ze stali: nierdzewnej, ocynkowanej, powlekanej lub innej na życzenie klienta. Taki komin można zamontować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dopuszczalna temperatura spalin w kominach dwuwarstwowych wynosi nawet do 1000oC.

Nasze kominy są całkowicie bezpieczne dla otoczenia, więc nie wymagają zewnętrznej obudowy - choć oczywiście można ją wykonać. Spełniają wszystkie normy Unii Europejskiej (potwierdzone certyfikatem CE) oraz są zgodne z polską normą PN-EN 1856-1:2009. Bardzo dobrze nadają się do kotłów na paliwa stałe (drewno, węgiel), ciekłe (olej) i gazowe.

 

powrót